Mining rig 

Poskytujeme:

  • montáže rigov
  • poradenstvo pri prevádzkovaní rigov 
  • kompletné inštalácie softwarového vybavenia
  • monitoring rigov
  • podporu 24/7 pre okamžité riešenie problémov pri ťažbe

Čo je to mining?

Mining posledné roky zažíva neuveriteľný boom. Posledných pár rokov môžete registrovať že trh s grafickými kartami naberá na obrátkach a v súčasnosti dostupnosť grafických kariet v niektorých e-shopoch je skutočne mizivá čo sa týka ponuky skladom. Odrazilo sa to aj na cenách keďže grafické karty si buď držia ale vo väčšine prípadoch stúpajú na cene. O čo teda v skutočnosti ide? Čo je to mining? Kto sú mineri a na čo potrebujú grafické karty?

 

Mineri sú ľudia zaoberajúci sa kryptomenami. Kryptomena je digitálne platidlo na obchodovanie. Hlavná definícia kryptomeny je, že využíva a implementuje princípy kryptografie na vytvorenie distribuovanej, decentralizovanej a bezpečnej digitálnej meny.

Kryptomena sa na jej uvedení do praxe medzi ľudí získava takzvaným “ťažením” (mining). Toto ťaženie spočíva v dekryptovaní šifier a komplikovaným porovnávaniam získaných výsledkov v rámci celej siete. Ak dôjde k nájdeniu, tzv. bloku s bitcoinami (počet bitcoinov v nájdenom bloku klesá úmerne podľa počtu ťažiteľov a času). Je nutné dešifrovať a porovnávať výsledky v zložitom algoritme a ak všetko sedí ako má, bitcoiny sa pripíšu človeku, ktorý túto dekryptovaciu operáciu vykonal. Toto je samozrejme veľmi zjednodušený opis.

Kryptomeny nepoznajú hranice a regulácie klasických FIAT mien. Aj to je dôvod, prečo každý deň naberajú na popularite.


zdroj: http://www.kryptomena.sk/co-je-to-kryptomena/

Čo sa oplatí tažiť ?

Pri zostavovaní mining rigu je nájsť výhodný pomer medzi výpočtovým výkonom grafických kariet a spotrebou elektrickej energie.  Highendové grafické katy od spoločností Nvidia a AMD sa líšia v niekolkých aspektoch:

  • Cena ( rádovo od 200 - 800€ za grafickú kartu)
  • Typ hashu  ( rôzne kryptomeny používaju rôzne typy hashov ( CryptoNight , Ethash,  Equihash atď. )
  • Spotreba elektrickej energie ( od 100W/h do 250W/h na kartu ) 

AMD karty v súčasnoti umožnujú modifikácie BIOS-u kedy sa zásahom do hardwarovej konfigurácie karty umožnuje dosiahnuť vyšší výkon pri nižšej spotrebe. Cieľom modifikácie BIOS-u je teda mať "veľa muziky za málo peňazí". 

Na webstránke   whattomine.com sa nachádza zoznam kryptomien kde pri navolení hardwaru a nastavení ceny za energie výjde predpokladaná výnosnosť tažby kryptomeny pre daný moment. Je už len na užívateľovi, ktorá kryptomena je mu sypmatická a zvolí si ju tažiť na svojej mining zostave.

Pre dalšie informácie ohľadne tejto tématiky nás pokojne kontaktujte, stránku priebežne aktualizujeme.